پارامترهای تاثیرگذار در قیمت پنجره UPVC

طراحی پنجره

طراحی و ساخت پنجره در ابعاد مختلف دارای استانداردهایی با محاسبات مختلف می باشد و این محاسبات بر اساس ابعاد ، نوع بازشو و طبقه صورت میگیرد. نوع پنجره که هر تغییری در طراحی پنجره ایجاد کند دچار افزایش یا کاهش قیمت خواهد شد.

کیفیت پروفیل

از روش های تشخیص کیفیت پروفیل می توان به ضخامت پروفیل اشاره کرد که طبق استانداردهای جهانی در کلاس های مختلف ، پروفیل پراتیک دارای ضخامت 2.8 می باشد که در رده پروفیلهای گرید A قرار گرفته است.

نوع یراق آلات

اسپانیولت : در ابعاد و اندازه های مختلف و متناسب با بازشوهای پنجره انتخاب می گردد. برندهای رایج از کشور ترکیه و آلمان وارد می شوند که با توجه به متریال دارای قسمت های متفاوتی می باشند.

نگهداری پنجره UPVC

تمیز کردن و مراقبت از پنجره uPVC بسیار آسان است بنابراین نگهداری بسیار اندک لازم است. با این حال بدین معنا نیست که خاک به مرور زمان جمع نمی شود به ویژه با آب و هوای موجود در ایران. برای تمیز کردن قسمت خارجی پنجره یک سطل را با آب گرم و صابون پر کنید و با استفاده از اسفنج محلول را به پنجره بمالید . برای اطمینان از بهترین نتیجه ، آب را نیز مرتب تعویض کنید. اسفنج را کلا در محلول خیس کنید و از بالای شیشه شروع و با حرکات دورانی ادامه دهید تا آلودگی آن پاک شود. پس از شستشو با استفاده از یک T شیشه آب اضافی پنجره را خارج کنید و پس از آن پنجره را با یک دستمال حوله یا پارچه ای نرم که عاری از هرنوع چربی می باشد خشک نمایید.

 پنجره های خود را در یک روز آفتابی تمیز نکنید زیرا آفتاب خیلی زود صابون را خشک میکند و حشرات ممکن است تلاش شمارا خراب کنند . روزهای ابری بهترین زمان برای تمیز کردن پنجره است.

 از کرم های پاک کننده یا محصولات تمیز کننده خشن برای شیشه به هیچ عنوان استفاده نکنید. دقت داشته باشید با توجه به پیچیده تر بودن سطوح پنجره (غیر شیشه) از محصولات ساینده استفاده نکنیم زیرا قاب های پنجره uPVC در حالت استاندارد براق هستند ، بنابراین این محصولات سخت ممکن است براقیت قاب را خراب یا به طور کامل از بین ببرند.

اغلب، تمیز کردن پنجره های uPVC بستگی به شرایط آب و هوایی محل زندگی شما دارد اگرچه توصیه می شود پنجره های uPVC خود را هر ماه یکبار برای قسمت داخلی و هر 4 ماه یکبار برای قسمت خارجی تمیز کنید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که این بازه زمانی را هدف قرار دهید اما اگر احساس میکنید قسمت بیرونی سریع تر کثیف می شود برای یک بازه زمانی کوتاه تر از 2 یا 3 ماه تلاش کنید.

هنگام مراقبت از پنجره uPVC ، سه ویژگی اصلی دستگیره ، لولا ها و اسپانیولت برای عملکرد پنجره حیاتی هستند.

برای اینکه دستگیره های شما به خوبی حفظ شود پنجره خود را ببندید و روغن WD4O را به مکانیزم دستگیره اسپری کنید . برای درب های سوئیچی مقدار کمی از روغن را به داخل قفل اسپری کنید کنید را داخل قفل قرار داده و باز و بسته کنید تا اطمینان حاصل شود که کل قفل از داخل روغن کاری شده است.

برای لولاها، پنجره خود را باز و مقداری زیادی اسپری روغن WD4O را روی لولاها بپاشید پنجره را به آرامی باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که کل قسمت لولاها پوشانده شده است. پس از روغن کاری اگر احساس کردید که لولا ها بیش از حد شل شده اند باید پیچ های شل شده را بررسی نموده و آنها را محکم کنید.

سیستم اصلی قفل نواری است که در اصطلاح به آن اسپانیولت گفته میشود که با باز کردن آن را در پنجره خود پیدا خواهید کرد. برای جلوگیری از سفت شدن سیستم قفل پنجره را باز کرده و روغن WD4O را روی اسپانیولت (قسمت درگیر با زاماک) اسپری کنید. دقت کنید از پاشش روی شیشه جلوگیری شود.

پنجره های uPVC به ندرت نیاز به نصب مجدد دارند، اما توصیه می شود هر 5 سال یکبار این کار را انجام دهید. با نصب مجدد پنجره uPVC از  بروز هرگونه آسیب احتمالی در آینده جلوگیری خواهید کرد ، همچنین درزهای اطراف پنجره ی شما نیز تازه به نظر می رسند.

با استفاده از این نکات در مورد تمیز کردن و نگهداری اصولی پنجره های uPVC ، طول عمر پنجره ها را افزایش دهید.